Playoffs - Round 2 | North Alabama HS Football

All season long we will be posting the schedules and scoreboards for each week's games.

Every Friday night all season long, join Mason Black on 102.1 WDRM (7pm - 12am) for a live scoreboard show recapping the night's action for 75 teams in the listening area. CLICK HERE to listen.

Playoffs - Round 2 | November 15th, 2019

Teams in our listening area are listed first and in BOLD

7A

James Clemens (9-2) vs. Hoover (9-2)

Florence (7-4) at Thompson (9-1)

Prattville (9-2) at Central-Phenix City (10-1)

Auburn (8-3) at McGill-Toolen (11-0)

6A

Athens (8-3) at Clay-Chalkville (9-2)

Muscle Shoals (11-0) at Gardendale (8-3)

Fort Payne (9-2) vs. Pinson Valley (8-2)

Cullman (6-5) vs. Oxford (10-1)

Stanhope Elmore (9-2) at Park Crossing (4-7)

Spanish Fort (6-4) at Wetumpka (6-5)

Eufaula (9-2) at Hueytown (10-1)

St. Pauls (8-3) at Opelika (9-1)

5A

Madison County (9-2) vs. Alexandria (8-2)

Scottsboro (9-2) at Center Point (8-3)

Guntersville (8-2) vs. Mortimer Jordan (9-2)

Faith Academy (11-0) at Pleasant Grove (10-1)

Ramsay (9-2) at Valley (7-4)

Briarwood (10-1) at Jackson (6-5)

Bibb County (11-0) at Greenville (7-4)

Central Clay County (9-2) at Jasper (11-0)

4A

St. John Paul II (9-2) vs. Jacksonville (9-2)

Deshler (8-3) vs. Oneonta (8-3)

Priceville (8-3) at Northside (10-1)

Fairview (9-2) at Anniston (7-4)

UMS-Wright (10-0) at Talladega (6-4)

Handley (7-4) at Catholic Montgomery (11-0)

Lincoln (9-2) at Andalusia (8-3)

Hillcrest-Evergreen (7-4) at American Christian (10-1)

3A

Westminster Christian (8-2) vs. Randolph County (10-1)

Lauderdale County (9-2) at Piedmont (10-1)

Geraldine (7-4) at B.B. Comer (6-5)

Susan Moore (11-0) at Walter Welborn (10-1)

St. James (10-1) at Flomaton (20-2)

T.R. Miller (7-4) at Montgomery Academy (7-4)

Providence Christian (10-1) at Gordo (11-0)

Mobile Christian (6-4) at Pike Road (11-0)

2A

Fyffe (11-0) vs. Ranburne (10-1)

Red Bay (11-0) vs. Sulligent (9-2)

Collinsville (10-1) at Ohatchee (11-0)

North Sand Mountain (8-3) vs. Westbrook Christian (8-3)

Goshen (8-3) at Leroy (9-2)

Lafayette (6-4) at Ariton (9-2)

Reeltown (10-1) at J.U. Blacksher (9-2)

Luverne (11-0) at G.W. Long (9-2)

1A

Decatur Heritage Christian (11-0) vs. Donoho (9-1)

Mars Hill (11-0) vs. South Lamar (10-1)

Falkville (7-4) vs. Pickens County (9-2)

Maplesville (8-2) at Sweet Water (9-1)

Notasulga (6-4) at Brantley (10-1)

Elba (8-3) at Lanett (10-0)

Millry (10-1) at Isabella (10-0)

Spring Garden (10-1) at Hackleburg (5-6)

title

Content Goes Here