Scoreboard Playoffs - Round 2 | North Alabama HS Football

All season long we will be posting the schedules and scoreboards for each week's games.

Every Friday night all season long, join Mason Black on 102.1 WDRM (7pm - 12am) for a live scoreboard show recapping the night's action for 75 teams in the listening area. CLICK HERE to listen.

Playoffs - Round 2 | November 15th, 2019

Teams in our listening area are listed first and in BOLD

Last Updated: 9pm on November 15th

7A

James Clemens (20) vs. Hoover (23) Final

Florence (31) at Thompson (38) Final

Prattville (6) at Central-Phenix City (24) Final

Auburn (26) at McGill-Toolen (0) Final

6A

Athens (7) at Clay-Chalkville (35) Final

Muscle Shoals (19) at Gardendale (10)

Fort Payne (3) vs. Pinson Valley (20)

Cullman (0) vs. Oxford (35) Final

Stanhope Elmore (9-2) at Park Crossing (4-7)

Spanish Fort (63) at Wetumpka (21) Final

Eufaula at Hueytown

St. Pauls (10) at Opelika (20) Final

5A

Madison County (28) vs. Alexandria (27) Final

Scottsboro (10) at Center Point (26) Final

Guntersville (21) vs. Mortimer Jordan (56) Final

Faith Academy (14) at Pleasant Grove (33) Final

Ramsay (41) at Valley (7) Final

Briarwood (24) at Jackson (14) Final

Bibb County (12) at Greenville (6) Final

Central Clay County (20) at Jasper (7) Final

4A

St. John Paul II (22) vs. Jacksonville (56) Final

Deshler (27) vs. Oneonta (11) Final

Priceville (14) at Northside (41) Final

Fairview (7) at Anniston (35) Final

UMS-Wright (31) at Talladega (6) Final

Handley (6) at Catholic Montgomery (9) Final

Lincoln (10) at Andalusia (40) Final

Hillcrest-Evergreen (0) at American Christian (21) Final

3A

Westminster Christian (6) vs. Randolph County (54) Final

Lauderdale County (20) at Piedmont (42) Final

Geraldine (61) at B.B. Comer (7) Final

Susan Moore (14) at Walter Welborn (21) Final

St. James (19) at Flomaton (20) Final

T.R. Miller (21) at Montgomery Academy (14) Final

Providence Christian (7) at Gordo (18) Final

Mobile Christian (28) at Pike Road (10) Final

2A

Fyffe (38) vs. Ranburne (7) Final

Red Bay (43) vs. Sulligent (6) Final

Collinsville (21) at Ohatchee (14) Final

North Sand Mountain (35) vs. Westbrook Christian (13) Final

Goshen (8-3) at Leroy (9-2)

Lafayette (6-4) at Ariton (9-2)

Reeltown (10-1) at J.U. Blacksher (9-2)

Luverne (13) at G.W. Long (28) Final

1A

Decatur Heritage Christian (20) vs. Donoho (2) Final

Mars Hill (59) vs. South Lamar (34) Final

Falkville (20) vs. Pickens County (21) Final

Maplesville (21) at Sweet Water (34) Final

Notasulga (21) at Brantley (49) Final

Elba (6) at Lanett (44) Final

Millry (27) at Isabella (29) Final

Spring Garden (34) at Hackleburg (0) Final

title

Content Goes Here